Рукавна резекція не є аналогом/модифікацією гастропластики, що минула через нестабільність результатів. Кардинальна відмінність першої від другої у частині шлунка, що видаляється. При
лапароскопічній резекції шлунка — видаляється та область, яка продукує гормон голоду, а сам орган залишається повністю функціональним. Відповідно, результат хірургічної процедури неймовірний: у пацієнтів зникає шалене бажання їсти. Крім того, шлунок перестає виконувати функцію накопичувача їжі, а процес її переходу в кишечник прискорюється, тим самим прискорюється і насичення.
Резекція шлунка – особливості, ефективність та ризики
Резекція шлунка лапароскопічним методом не є порожнинною операцією: за високої ефективності хірургічна операція – малотравматична. У процесі її проведення робиться лише кілька проколів у ділянці шлунка, а прооперований орган надійно фіксується якісними зшивачами. Таким чином, мінімізується ризик розвитку інфекції або пошкодження швів, скорочується післяопераційний період, що важливо для опасистих людей, більш схильних до ускладнень після подібних процедур.
Методи проведення резекції шлунка
Для здійснення цієї процедури використовується два основних методи: гастроплікація (SLEEVE 2) та поздовжня резекція (SLEEVE 1).
Перша процедура проста у виконанні та досить ефективна. Вона передбачає створення на шлунку складки з використанням стягуючих швів. Це дозволяє значно звузити просвіт органу.
Гастроплікація — оптимальний варіант для тих, хто не бажає змінювати свої звички в їжі, або не має можливості часто відвідувати лікаря.
Тривалість відновлювального післяопераційного періоду — лише 2-3 дні у стаціонарі.
Поздовжня резекція є рестриктивною операцією.
У процесі проведення видаляється частина органу з великої кривизні. Цей метод вважається одним із найперспективніших. А все тому, що ефективно вирішує проблему ожиріння, забезпечуючи інтенсивне зниження ваги (50-70% від початкової):
- Зменшений обсяг органу не дозволяє споживати велику кількість їжі. Навіть малих її порцій достатньо для збудження барорецепторів, що стимулюють відчуття насичення.
- Переважна частина гормону голоду продукується тією частиною шлунка, яка видаляється в процесі операції. Тому зникає невмотивоване бажання їсти.
- Процес проходження їжі по частині шлунка, що залишилася, відбувається набагато швидше, але перетравлення її знижено. При цьому мозок отримує глюкозу дуже швидко і дає сигнал про насичення.
Операції проводять найкращі хірурги клініки.
Юсеф Рамі Мухаммедович
Хірург, онкохірург, ендоскопіст, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук.
Стаж роботи понад 20 років.
Показання та протипоказання до проведення баріатричної операції
Процедура показана при ІМТ (
індекс маси тіла) 40 і більше. У разі виявлення патологічних станів – діабет, високий тиск, варикоз у гострій стадії, суглобові хвороби, спровокованих ожирінням, рекомендовано проведення хірургічної процедури вже за ІМТ 35.
Незважаючи на малотравматичність операції, проведення її протипоказано у ряді випадків:
- вагітність;
- аутоімунні хвороби;
- серцево-судинні патології;
- вік до 18 років;
- цироз печінки;
- вживання наркотиків (у тому числі алкоголю);
- прийом стероїдів;
- наявність в організмі інфекції.
Післяопераційний період при резекції шлунка
У разі проведення гастроплікації післяопераційний період можна вважати формальним, оскільки передбачається проведення у стаціонарі менше 2 днів з мінімальним відчуттям дискомфорту та відсутністю ризику ускладнень.
При проведенні ж поздовжньої резекції потрібно суворе дотримання дієти на період відновлення, що передбачає вживання виключно м’якої та рідкої їжі. У період інтенсивної втрати ваги (перші пару місяців) – рекомендовано прийом полівітамінних препаратів та мінеральних комплексів, оскільки спочатку після хірургічної процедури всмоктування поживних речовин знижено.
Всі докладні рекомендації розповість лікар під час виписки зі стаціонару.
У подальшому при необхідності видалити обвислу шкіру можна в нашій клініці за допомогою
абдомінопластики.