АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Діагностика та лікування аденоми простати

Діагностика та лікування аденоми простати - клініка АВІЦЕННА МЕД, Київ

Аденома простати (ДГПЗ) найчастіша пухлина у чоловіків. Вона доброякісна, та її симптоми різко погіршують якість життя.

Лікування аденоми, як і лікування простатиту індивідуально і має проводитися строго під контролем уролога!

Настійно рекомендується при перших проявах недуги негайно звернутися за консультацією до фахівця.

Симптоми аденоми простати

За наявності патологічних процесів простата збільшується в розмірах, здавлює сечовивідний канал, відповідно ускладнюється сечовипускання.

Вирізняють три стадії розвитку ДГПЗ, які характеризуються певним переліком симптомів.

  1. І стадія. Почастішання позивів до сечовипускання, ослаблення струменя сечі. Дані симптоми спочатку не дуже турбують чоловіка і можуть залишатися непоміченими. І протягом тривалого часу (до 10 років) він може навіть не здогадуватися про те, що розвивається аденома простати. Почате цьому етапі лікування зазвичай призводить до повного одужання.
  2. ІІ стадія. Спостерігаються складнощі з випорожненням сечового міхура. Струмінь слабшає настільки, що перетворюється на потік крапель. У зв’язку з цим повне спустошення міхура не відбувається, сеча, що залишилася, призводить до запальних процесів на слизовій оболонці. Стінки сечового міхура деформуються, сеча застоюється у сечоводах та нирках. З’являються болючі відчуття. Можлива повна затримка рідини, яку можна усунути лише за допомогою лікарської допомоги. Почате цьому етапі лікування зазвичай лише стримує прогресування хвороби.
  3. ІІІ стадія. Відбувається розтяг сечового міхура, оскільки накопичується велика кількість сечі. Спостерігається мимовільне сечовипускання. Відбувається інтоксикація організму, внаслідок чого чоловік відчуває нудоту, слабкість, постійне відчуття спраги, розвиваються запори, з’являється запах із рота, може підвищуватись температура тіла. Якщо не лікувати недугу на цій стадії, то можливий розвиток ниркової недостатності та циститу, у нирках утворюються камені. Згодом не виключено переродження клітин у ракові утворення.

Діагностика аденоми простати

Діагноз ДГПЗ може бути підтверджений після лікарського огляду, отримання результатів аналізів сечі та крові (у тому числі біохімії та на простатичний специфічний антиген), ультразвукового дослідження органів малого тазу, уретроцистоскопії (виявлення каменів та наявності звуження каналу), урофлоуметрії (визначення швидкості) виставлення балів за шкалою IPSS.

Види лікування аденоми простати

Лікування аденоми ділиться на консервативне та хірургічне:

  1. Медикаментозна терапія проводиться двома групами препаратів: блокатори альфа-адренорецепторів, що розслабляють гладком’язові волокна простати та шийки міхура та нгібітори 5альфа-редуктази, що блокують утворення дигідротестостерон з тестостерону на рівні простати. Медикаментозна терапія тривала (мінімум 6 місяців), має низку побічних дій і не завжди дає позитивний результат.
  2. Хірургічне лікування включає відкриті операції, ендоскопічні та альтернативні малоінвазивні втручання.
    Оперативне лікування однозначно рекомендовано пацієнтам з явною симптоматикою та наявністю ускладнень (рецидивні запалення сечостатевих шляхів, повторювана гематурія тощо), а також при гострій затримці сечі та ризику розвитку хронічної ниркової недостатності.

У 95% випадків аденому передміхурової залози можна усунути ендоскопічним шляхом. Планово операцію проводять під спинномозковою анестезією, пацієнта госпіталізують на 1-2 доби. Досі ТУР простати визнано «Золотим стандартом» оперативної допомоги, яку успішно виконують у Центрі прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД». Даним доступом можливе не тільки часткове, а й повне видалення простати, а також розсічення.

Дізнатись ціни на урологічні операції

Аденектомія передміхурової залози відкритим доступом проводиться лише за неможливості менш травматичного варіанта. У наші дні з’явилися сучасні малоінвазивні втручання (трансуретральна вапоризація простати лазером, емболізація простатичної артерії, трансуретральна голчаста абляція і т. д.), але вони зазвичай застосовуються при незначних розмірах пухлини.

В даний час ТУР простати залишається найнадійнішим і найбезпечнішим методом лікування. Зменшення клінічних проявів та покращення уродинамічних показників після ТУР передміхурової залози помітніше, ніж після інших оперативних втручань.

Читайте також