АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Лапароскопічна позадилонна аденомектомія

Про лікування аденоми простати

Лапароскопічна позадилонна аденомектомія - клініка АВІЦЕННА МЕД, Київ

Аденома передміхурової залози – одне з найпоширеніших чоловічих захворювань. У лікуванні патології застосовуються медикаментозні та найчастіше оперативні методи. На користь останніх говорить висока ефективність та швидкість вирішення проблеми.

Серед різних хірургічних доступів найбільш поширені відкрита аденомектомія, трансуретральна резекція (ТУР) та лапароскопічна аденомектомія простати. Остання вважається малоінвазивною методикою (з мінімальним втручанням в організм та меншим ризиком розвитку ускладнень).

Переваги лапароскопічної позадилонної аденомектомії

Позадилонна аденомектомія, описана Т. Millin в 1945 році, є одним з передових методів лікування аденоми простати і більш краща в порівнянні з відкритим методом через ряд переваг:

  • малоінвазивність;
  • невеликий період госпіталізації;
  • швидке відновлення;
  • мала крововтрата у процесі операції;
  • немає необхідності у використанні наркотичних аналгетиків у післяопераційному періоді.

Крім того, лапороскопічна аденомектомія передміхурової залози, на відміну від інших типів оперативного втручання, дає можливість за наявності супутніх патологій (грижа в паху, камені в сечовому міхурі) здійснити маніпуляції для їх видалення разом з аденомою, особливо не продовжуючи тривалість операції в цілому).

Прийом та консультація уролога — клініка прогресивної медицини АВІЦЕННА МЕД

Підготовка та техніка проведення процедури

Лапороскопічна позадилонна аденомектомія зручна і проста, проте, як і будь-яке оперативне втручання, потребує певної підготовки і кваліфікації лікаря. Попередньо обов’язково здійснюється ряд лабораторно-інструментальних досліджень (пацієнт здає аналізи крові, сечі та ін.). За тиждень до дня призначеної операції необхідно припинити прийом антикоагулянтів (лікарських засобів, що розріджують кров), а в день проведення процедури заборонено прийом будь-якої їжі (лише ввечері напередодні допустимо легку вечерю).

Орієнтовно за півгодини до проведення хірургічного втручання здійснюється передмедикаментозна підготовка пацієнта, покликана знизити рівень його тривоги та посилити дію анестезії. Сама процедура зазвичай проводиться під загальним наркозом.

У процесі проведення операції робиться кілька невеликих надрізів, через які вводяться спеціальні пристрої, що дозволяють підвести до операційного поля всі необхідні інструменти. Після видалення пухлини передміхурова залоза ушивається та встановлюється уретральний катетер на 4-5 днів.

Післяопераційний період

Наступного дня після операції пацієнту вже можна вставати з ліжка. Протягом кількох днів приймаються антимікробні препарати для запобігання розвитку інфекції. У цей період необхідно пити більше рідини (це покращить дренаж сечі), а також обмежити фізичні навантаження. Через 2-3 дні пацієнт виписується додому.

Протягом року  у Центрі прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД» оперується близько 100 пацієнтів із клінічним діагнозом доброякісна гіперплазія передміхурової залози. При цьому лише 5% пацієнтам проведиться відкрита аденомектомія, 20%- трансуректальна резекція передміхурової залози та 75% пацієнти прооперовано лапароскопічним доступом.

За підсумком: лапароскопічна аденомектомія є безпечною та ефективною альтернативою відкритим операціям. Застосування методу знижує ризик отримання післяопераційної травми – як фізичної (менша кількість кровотеч, коротший термін перебування в стаціонарі), так і психологічної. При цьому лапароскопічна аденомектомія має аналогічні функціональні результати, що і відкрита операція.

Читайте також