АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Пошук
Close this search box.

Жовчокам’яна хвороба

Операція при лікуванні ЖКХ – клініка АВІЦЕННА МЕД, Київ

Зараз жовчнокам’яна хвороба – це патологія, що зустрічається доволі часто (в жовчовивідних протоках або в самому міхурі формуються і утворюються камені). При жовчокам’яній хворобі конкременти з’являються при випадінні в осад компонентів жовчі: солей кальцію, білка, пігментів жовчі та холестерину. Це досить серйозне захворювання, оскільки при застої жовчі порушується ліпідний обмін, а в особливо серйозних випадках –інфікування.

Щоб пройти обстеження на жовчнокам’яну хворобу та отримати професійну консультацію – звертайтесь до фахівців клініки “АВІЦЕННА МЕД”. У нашій клініці працюють виключно професіонали своєї справи.

Дізнатись ціни на хірургічні операції

Причини виникнення жовчокам’яної хвороби

Як правило, порушення складу жовчі є причиною утворення конкрементів у протоках та самому жовчному міхурі. Тверді компоненти випадають у вигляді осаду і з часом формують камені. До причин виникнення конкрементів можна включити такі:

 • часте вживання жирного та смаженого, тобто продуктів з підвищеним рівнем холестерину;
 • зниження концентрації жовчних кислот;
 • порушення функції відтоку жовчі;
 • у жінок – прийом жіночих гормонів;
 • малорухливий спосіб життя і, як наслідок, зайва вага.

У деяких випадках жовчокам’яна хвороба може розвиватися в результаті запальних процесів, хірургічних операцій, аутоімунних захворювань або наявності супутніх захворювань.

Симптоми жовчнокам’яної хвороби

Як правило, при жовчокам’яній хворобі спостерігаються такі симптоми:

 1. Різкі ріжучі болі в правому підребер’ї. Іноді болі можуть віддавати у спину, лопатку та навіть шию. Найчастіше виникнення болю пов’язане із вживанням жирної їжі.
 2. Слабкість.
 3. Присмак гіркоти у роті.
 4. Нестійкий та знебарвлений кал.
 5. Підвищення температури.
 6. Метеоризм.

Варто розуміти, що симптоми можуть відрізнятися залежно від розмірів та положення каменів. У разі повної закупорки проток спостерігається збільшення розмірів печінки та розтягнення її капсули, в якій знаходиться велика кількість больових рецепторів.
Роздратування больових рецепторів капсули стає причиною виникнення тяжкості і постійних болей у правому підребер’ї. При цьому з’являється рефлекторне блювання, що виникає у відповідь на подразнення ділянки дванадцятипалої кишки, яке не приносить полегшення. Внаслідок інтоксикації у хворих може значно підвищуватись температура. Якщо заходи щодо лікування не будуть вжиті своєчасно і конкременти будуть у жовчному протягом тривалого часу – це може спровокувати калькульозний холецистит.

Що робити, якщо вам поставили діагноз жовчокам’яна хвороба?

Більшість фахівців рекомендують негайно оперувати, щоб не виникли ускладнення. Фахівці Київської клініки «АВІЦЕННА МЕД» спеціалізуються на проведенні оперативних втручань методом лапароскопії (лапароскопічна холицистектомія).

Лапароскопічна холіцистектомія – це видалення жовчного міхура за допомогою лапароскопа.

До переваг лапароскопії можна віднести такі:

 • мінімальна ймовірність пошкодження інших внутрішніх органів під час видалення жовчного;
 • термін госпіталізації не перевищує 2-3 дні;
 • після операції залишаються 3 – 4 малопомітних рубця (0,5-1см);
 • у найкоротший термін пацієнт повертається до звичного способу життя (швидка реабілітація);
 • мінімальний ризик розвитку ускладнень.

Як правило, операція видалення жовчного міхура проводиться від 30 до 120 хвилин.

Щоб дізнатися докладніше про операцію «лапароскопічна холецистектомія», звертайтесь до нас за номером, вказаним на сайті або записуйтесь на консультацію до хірурга.

Читайте також