АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

УЗД лімфатичних вузлів

УЗД лімфовузлів - клініка АВІЦЕННА МЕД, КиївЛімфатична система вимагає особливо пильної уваги і своєчасної турботи про її здоров’я. Адже саме від того, в якому стані вона перебуває, залежить імунітет організму і наша здатність протистояти недугам.

Лімфатичні вузли – це одні з елементів імунної системи людини, які відіграють роль біологічних фільтрів, що перешкоджають поширенню в крові мікроорганізмів, токсичних речовин і ракових клітин. Крім фільтрації потоку лімфи, ці органи, при своїх невеликих розмірах і близькості до кровеносних судин, є головними джерелами лімфоцитів і фагоцитів – антитіл, знешкоджуючих віруси і бактерії і захищаючих нас від поширення і розвитку інфекції.

Майже будь-який, навіть неявний і уповільнений, патологічний процес в організмі веде до змін в розмірах і структурі лімфатичних вузлів. Через посилення запального процесу, вони можуть розширюватися, ставати щільними, мати неправильну форму і нехарактерну рухливість. Нормальний стан лімфовузлів – це те, при якому вони не промацуються зовсім або трохи помітні. Будь-яке відхилення від такої норми має стати для пацієнта сигналом тривоги і приводом для негайної запису на ультразвукове дослідження і консультацію фахівця.

В організмі дорослої людини налічується від 400 до 1000 лімфатичних вузлів, скупчення яких спостерігається в найбільш життєво-важливих ділянках тіла. Залежно від локалізації лімфовузли бувають:

  • шийні;
  • потиличні;
  • вушні;
  • нижньощелепні;
  • пахвові;
  • пахові;
  • підколінні;
  • черевні і грудинні.

Причина зміни форми або розмірів лімфатичних вузлів в будь-який з цих зон може бути встановлена ​​за допомогою проведення ультразвукового дослідження цих органів. Ця безпечна і достовірна методика дає практично 100% відомостей про те, що викликало занепокоєння.

Проведення УЗД лімфатичних вузлів потрібно, якщо:

  • лімфатичні вузли помітно збільшилися в ході перенесеної інфекції, але не прийняли колишніх розмірів через два тижні після одужання;
  • візуальний лікарський огляд свідчить про збільшення більшості лімфовузлів на тілі під час відсутності будь-якого інфекційного захворювання;
  • до розширення лімфатичних вузлів додається висока температура, пацієнт відчуває труднощі з ковтанням, диханням і страждає від болю в горлі;
  • парні лімфатичні вузли збільшуються асиметрично (наприклад, якщо з одного боку тіла пахові лімфовузли значно більше, ніж з іншого);
  • є підозра на пухлини в черевній порожнині і органах шлунково-кишкового тракту (наприклад, печінки або підшлунковій залозі);
  • є підозра на розвиток абсцесу;
  • в лімфатичній системі можуть бути присутніми різні пухлинні процеси (наприклад, лімфоми доброякісного і злоякісного характеру, лімфогранулематоз);
  • є підозра на розвиток туберкульозу або зараження сифілісом і т. п.

Які захворювання виявляє УЗД лімфовузлів в різних зонах?

В ході ультразвукового сканування лікар-діагност оцінює обриси щільних капсул з сполучної тканини, їх форму, однорідність структури і розмір. Відхилення від норми лімфовузлів в різних частинах тіла свідчать про різні захворювання.

  1. УЗД шийних лімфовузлів проводять для діагностики фарингіту, ларингіту, тонзиліту, краснухи, кору, ангіни, дифтерії, хвороби Сезарі, лімфосаркомі і багатьох інших захворюваннях.
  2. УЗД пахових лімфовузлів призначається при тянучих болях внизу живота, набряклості нижніх кінцівок і високій температурі тіла. Це дослідження також виявляє множинні запальні процеси (наприклад, в органах малого тазу) і венеричні захворювання.
  3. УЗД пахвових лімфовузлів допомагає встановити причини частих головних болів або відчуття загальної слабкості і нездужання, а також новоутворень в грудній клітці і молочних залозах.
  4. УЗД шийних, потиличних, вушних і підчелюсних лімфовузлів застосовується як додатковий метод при діагностиці онкологічних захворювань.
  5. УЗД нижньощелепних лімфовузлів проводиться для уточнення діагностики при лейкозі, а також лімфоденітах, який свідчить про наявність в організмі інфекційного або ракового процесу.

Підготовка до ультразвукового дослідження лімфовузлів

Універсальність цього діагностичного методу полягає в тому, що він не вимагає спеціальної і тривалої підготовки до процедури. Виняток становить тільки УЗД лімфатичних вузлів черевної порожнини. У цьому випадку за 3 дні до дати обстеження пацієнту рекомендується виключити з раціону продукти, що викликають газоутворення в кишківнику (наприклад, газовану воду, житній хліб, бобові культури, деякі види фруктів і овочів, молочну та кисломолочну продукцію).

Ультразвукове дослідження лімфатичних вузлів триває близько 15-20 хвилин. Його результати пацієнтові пояснить або лікар-діагност, або профільний спеціаліст вже на прийомі.

Проведення УЗД в Центрі прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД» має безліч переваг:

  • сучасне високоточне обладнання;
  • висококваліфіковані лікарі-діагности;
  • комфорт, який обумовлений відсутністю черг і точністю початку обстеженняза попереднім записом;
  • відповідність усіх процесів стандартам діагностики МОЗ України;
  •  доступна ціна.

Записатися на УЗД лімфатичних вузлів в Центрі прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД» можна за телефонами:

(096) 100-34-02; (050) 100-34-02; (044) 337-90-30