АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Пошук
Close this search box.

Анальна тріщина

Лікування анальної тріщини - АВІЦЕННА МЕД, Київ Анальна тріщина – розрив слизової оболонки анального отвору та анального каналу з подальшим загоєнням та рубцюванням.

Класифікація

Розрізняють гостру та хронічну анальну тріщину. Розрізняються вони за тривалістю існування, кількістю повторних розривів та обсягом рубцевої тканини у ділянках розривів. Гостра анальна тріщина характеризується поодинокими випадками, відсутністю повторних розривів та малим обсягом рубців. Хронічна анальна тріщина характеризується частими повторними розривами та наявністю великого обсягу рубцевої тканини. Анальна тріщина найчастіше є ускладненням інших захворювань та станів, які призводять до підвищення тонусу м’язів анального жому та травмування анального каналу та ануса.

Причини виникнення, симптоми та перебіг захворювання

Основні причини виникнення даного захворювання: геморой, гострий та хронічний парапроктит, часті проноси або запори, травми анального каналу та ануса, травми прямої кишки, деякі неврологічні захворювання, що призводять до підвищеного тонусу м’язів анального жому, рубцеві деформації та стриктури анального отвору та анального каналу. Найчастіше захворювання протікає у хронічній формі з епізодами благополуччя, під час повного загоєння та рубцювання рани, та періодами загострення, під час повторних розривів та запалення в рані. Основні симптоми анальної тріщини:
  • біль, свербіж або дискомфорт в області анального отвору після випорожнення, які можуть турбувати досить тривалий час;
  • болюче випорожнення;
  • поява невеликої кількості червоної крові після хворобливого або дискомфортного випорожнення. Найчастіше кров виявляється під час витирання анального отвору туалетним папером.

Ускладнення

Найчастіші ускладнення анальної тріщини: гострий та хронічний парапроктит. Найважчі ускладнення анальної тріщини: рубцева деформація та звуження заднього проходу, рак прямої кишки.

Діагностика та лікування анальної тріщини

Діагностика анальної тріщини полягає у розмові з пацієнтом, об’єктивному огляді, проведенні загальних лабораторних обстежень та ендоскопічного обстеження прямої кишки та анального каналу. Спектр обстеження може бути розширений за рішенням лікаря. Лікування гострої анальної тріщини може бути як медикаментозним, так і хірургічним. Лікування хронічної анальної тріщини завжди хірургічне. У розпорядженні лікарів є безліч класичних, малотравматичних та високотехнологічних хірургічних методик лікування. У таблиці нижче вказані дані щодо проведення операції анальної тріщини:
Спеціалізація Проктологія
Анестезія Місцева або загальна анестезія
Тривалість операції близько 30 хвилин
Перебування в клініці не потрібно
Орієнтовна вартість випадку Ціни на операцію анальної тріщини

Профілактика

Профілактика та метафілактика анальної тріщини полягає у своєчасному проходженні профілактичних оглядів, правильному харчуванні, дотриманні правил особистої гігієни, своєчасній діагностиці та лікуванні захворювань товстої кишки, а також хронічних захворювань інших органів та систем. Прогноз тим сприятливіший, чим швидше діагностовано захворювання та проведено його лікування. Багато залежить від вибору методу лікування та дотримання режимних рекомендацій даних лікарем.