АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Пошук
Close this search box.

Лікування варикоцеле – лапароскопічна варикоцелектомія

Діагностика та лікування варикоцеле - АВІЦЕННА МЕД, Київ Патологічне розширення вен у насіннєвому канатиці та яєчку називається варикоцеле. Зазвичай недуга виявляється у дітей та підлітків 12-14 років. Помітно, що локалізація переважно лівостороння. Як правило, варикоцеле себе ніяк не виявляє та виявляється на профілактичному огляді. Але в цьому і криється небезпека – пізнє лікування варикоцеле! При варикозі яєчок розвивається запалення, яке може призвести надалі до безпліддя. Тому лікувати варикоцеле треба починати якомога раніше.

Причини виникнення варикоцеле

Основна причина розвитку варикозного розширення вен – підвищення венозного тиску. Воно провокує розтягнення та сплетення кровоносних судин. Внаслідок цього – порушується кровотік, у яєчку накопичується кров, підвищується температура. Це призводить до зниження вироблення сперматозоїдів, імпотенції та згодом до безпліддя. Можливий розвиток захворювання і у пацієнтів старшого віку. Зазвичай варикоцеле спостерігається на тлі появи пухлин, переважно у нирках через порушення струму крові. Не варто забувати і про спадковість. Оскільки часто можлива схильність до слабкості стінок венозних судин. Про це свідчать венозне розширення вен та серцева недостатність у членів сім’ї. Основними причинами розвитку варикоцеле є:
 • підвищений кров’яний тиск у мошонці та черевній порожнині, який може бути спровокований запорами або тривалою фізичною активністю;
 • тромбоз.

Симптоми захворювання

Вирізняють чотири стадії розвитку захворювання.
 1. І стадія. Недуга виявляється лікарем на плановому огляді, оскільки немає ні зовнішніх проявів, ні симптомів.
 2. ІІ стадія. З’являються болі, що тягнуть, в області паху і мошонки при фізичних навантаженнях. Змінені вени можна промацати у положенні стоячи.
 3. ІІІ стадія. Мошонка збільшує, відвисає або деформується, помітні зміни вен яєчка та насіннєвого канатика.
 4. ІVстадія. Постійні ниючі болі, яєчко зменшується у розмірі, його щільність знижена, продовжується деформація мошонки.

Діагностика варикоцеле

Складність діагностики варикоцеле на ранніх стадіях пов’язана із безсимптомним перебігом захворювання. Після прийому уролога необхідно виконати ультразвукове дослідження мошонки і спермограму.

Оперативне лікування варикоцеле

У Центрі прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД» застосовується Лапароскопічна варикоцелектомія — лапароскопічна перев’язка яєчної вени. Ця операція є ефективним методом лікування варикоцеле. Об’єм оперативного втручання: внутрішньочеревна перев’язка яєчної вени. Сутью лапароскопічного лікування варикоцеле є акуратний доступ до зміненої вені та її перев’язка або кліпування, тобто перекриття полімерним затискачем. Заблокована вена спадається і запустіє, а кровотік яєчка забезпечують здорові судини. Операція виконується за допомогою невеликих розрізів, що обумовлює малу травматичність, знижує ризик під час проведення операції та скорочує тривалість відновлювального періоду.
Спеціалізація Урологія
Анестезія Загальна анестезія
Тривалість операції 30-90 хвилин
Перебування в клініці 1-2 діб
Переваги
 • після лапароскопічного видалення варикоцеле відсутні косметичні дефекти, оскільки розрізи мінімальні та приховані у природних складках шкіри;
 • низький ризик післяопераційних ускладнень;
 • пацієнт відновлюється у найкоротший термін;
 • результат помітний відразу (мошонка набуває природного вигляду);
 • і головне – після неї не буває рецидивів хвороби.
Орієнтовна вартість випадку Ціни на лапароскопічну операцію варикоцеле
лечение варикоцеле - хирург Юсеф Рами Мухаммедович
Операції проводять найкращі хірурги клініки.

Юсеф Рамі Мухаммедович

Хірург, онкохірург, ендоскопіст, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук. Стаж роботи понад 20 років.

Записатися на прийом до лікаря Центру прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД» та отримати консультацію з цього питання можна за телефонами: (096) 100-34-02, (050) 100-34-02.