АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Пошук
Close this search box.

Лікування дисплазії шийки матки

Діагностика та лікування дисплазії шийки матки - АВІЦЕННА МЕД, Київ

 Дисплазію шийки матки вважатимуться досить поширеним гінекологічним захворюванням.

Почувши подібний діагноз, багато жінок, безумовно, дуже насторожуються та лякаються лікування. Адже захворювання – справді дуже небезпечне, оскільки є провісником онкологічної патології. Щороку, згідно з проведеними дослідженнями, від раку шийки матки помирає близько 300000 жінок, а ще 500000 ставлять подібний діагноз.

Але можливості сучасної медицини дають змогу подолати хворобу. Головне – довіритися лікарям, не займатися самолікуванням та не витрачати час на вивчення матеріалів в Інтернеті та порівняння своєї хвороби з історіями знайомих та родичів. Адже будь-яке захворювання простіше лікувати на початковій стадії.

Причини виникнення дисплазії

Найчастіше причиною дисплазії шийки матки стає вірус папіломи людини (майже 90% випадків). Він має 60 різновидів, але лише кілька з них можуть дати поштовх до прогресування онкологічної гінекологічної патології.

Серед інших причин розвитку дисплазії шийки матки:

  • Передаються статевим шляхом інфекції.
  • Хронічні інфекційні, а також запальні захворювання органів малого тазу.
  • Тривалий прийом оральних контрацептивів (понад п’ять років).
  • Регулярні стресові ситуації.
  • Зловживання лікарськими препаратами.
  • Шкідливі звички.

Небезпека захворювання в тому, що на ранній стадії розвитку може бути повністю відсутня будь-яка симптоматика. Також існує прихована форма, коли жінка дізнається про недугу лише після профілактичного обстеження (10% випадків). Якісь симптоми (дискомфорт, свербіж, неприємний запах, виділення) починають проявлятися тільки після приєднання бактеріальної інфекції. Саме тому важливо регулярно відвідувати лікаря та своєчасно здавати аналізи за потреби.

Стадії розвитку захворювання

Існує кілька стадій розвитку дисплазії шийки матки:

  1. Легка. Патологічним змінам схильна 1/3 частина слизової оболонки. У більшості випадків лікування дозволяє досягти стійкого регресу захворювання. Тільки 10% є ймовірність розвитку преинвазивного раку.
  2. Середня. Поразка торкнулася 2/3 частини епітелію.
  3. Тяжка. Вся шийка матки схильна до патологічних змін.

При виявленні захворювання на середній або тяжкій стадії важливо негайно розпочинати лікування, оскільки ймовірність виникнення раку дуже висока.

Стадії розвитку дисплазії шийки матки

Діагностика дисплазії шийки матки

  • з метою виявлення видимих ​​оком, клінічно виражених форм дисплазії – огляд шийки матки;
  • огляд шийки матки оптичним апаратом – кольпоскопом, який збільшує зображення більш ніж у 10 разів + одночасне проведення діагностичних проб;
  • ПАП-мазок або цитологічне дослідження дозволяють виявити атипові клітини під мікроскопом. Також з допомогою ПАП-мазка виявляються клітини-маркери інфекції ВПЛ (вірус папіломи людини);
  • гістологічне дослідження фрагмента тканини, взятого під час проведення біопсії шийки матки (із зони, підозрілої на дисплазію). Цей метод є найбільш інформативним для встановлення діагнозу «дисплазія шийки матки»;
  • для виявлення папіломавірусної інфекції та встановлення штамів вірусу, концентрації вірусу папіломи в організмі – імунологічні ПЛР-методи. Завдяки цим аналізам, можна встановити чи спростувати наявність вірусу в організмі та виявити наявність патологічних клітин на шийці матки.

Лікування дисплазії шийки матки

Для усунення дисплазії шийки матки у сучасній медицині застосовуються:

  • лазерна терапія;
  • радіохвильова дія:
  • кріотерапія (припікання рідким азотом);
  • оперативний метод лікування, в ході якої лікар конусоподібно січе частину шийки матки, яка уражена патологічними клітинами.

Дізнатись ціни на гінекологічні операції

Вибір методу залежить багатьох чинників: стадії захворювання, віку пацієнтки, розміру поразки, наявності інших захворювань. У будь-якому випадку лікарі роблять все можливе, щоб навіть після проведення лікування жінка, за бажання, могла завагітніти та народити здорову дитину.

Тому не варто панікувати – дисплазія шийки матки може бути успішно вилікувана на будь-якій стадії.

Головне – з появою якихось неприємних відчуттів чи симптомів відразу звертатися до лікаря, і навіть щорічно проходити профілактичні обстеження.

Консультація лікаря-гінеколога можлива за попереднім записом.

Читайте також