АДРЕСА:

Київ,

вул.Дегтярівська, 48

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ В КЛІНІЦІ:

Пн-Пт 8:00-18:00

Сб 9:00-18:00

Пошук
Close this search box.

Гідронефроз та його лікування

Діагностика та лікування гідронефрозу - АВІЦЕННА МЕД, Київ

При уповільненні відтоку сечі із ниркової миски спостерігається збільшення порожнини нирки. Це захворювання називається гідронефрозом. Збільшується тиск в ниркових чашечках і мисках через скупчення рідини в нирці. Внаслідок цих процесів стискаються ниркові канальці, скорочується кровотік усередині судин і починається відмирання ниркових тканин. Відсутність лікування призводить до атрофії нирки. Примітно, що найчастіше уражається лише одна нирка.

Причини виникнення

Виділяють два види причин розвитку гідронефрозу.

  1. Вроджені.
  2. Отримані.

До першої групи відносяться обструкція та дискінезія сечовивідних шляхів, нетипове розташування артерій нирок, що здавлюють сечовивідні шляхи, патологічне розміщення сечоводу та його звуження.

Придбаний гідронефроз провокується інфекційними та запальними ураженнями нирок, порушенням відходження сечі через дисфункцію спинного мозку, появою каменів у сечовивідних шляхах, посттравматичними рубцями на стінках ниркових канальців, онкологією органів малого тазу (шийки матки, яєчників, передміхурової залози).

Симптоми хвороби

Виділяють три стадії розвитку гідронефрозу залежно від ступеня ураження ниркової миски.

  1. І стадія. Через рідину, що накопичується в нирці, стінки миски починають розтягуватися. Людина не відчуває жодних неприємних симптомів. На відхилення в роботі організму можуть вказати лабораторні аналізи та ультразвукове дослідження.
  2. ІІ стадія. Лоханка розтягується, її стінки стоншуються, нирка збільшується в розмірах. Працездатність органу знижується вдвічі. На цьому етапі здорова нирка працює за дві.
  3. ІІІ стадія. Нирка збільшується в розмірах у 2 рази, перетворившись на багатокамерну, наповнену рідиною порожнину. Її функціонування уповільнюється чи припиняється зовсім. Здорова нирка не справляється з роботою за два органи, розвивається ниркова недостатність. Відсутність лікарської допомоги призводить до загибелі.

При розвитку патологічних процесів пацієнт спостерігає ряд симптомів, таких як гострі та тягнучі болі в ділянці сечоводів та попереку, ниркові коліки, поява в сечі домішків крові, зменшення кількості сечі при сечовипусканні, набряклість, анемія, здуття живота, підвищення тиску та температури тіли, блювання .

Діагностика гідронефрозу

При появі симптомів важливо якнайшвидше звернутися до лікаря-уролога. Рання діагностика – запорука результативного лікування. Лікар проводить огляд пацієнта, призначає лабораторні аналізи сечі та крові, ультразвукове та рентгенологічне обстеження, а при необхідності і магнітно-резонансну томографію.

Лікування гідронефрозу

Терапія гідронефрозу має високу результативність при своєчасному зверненні до лікаря, правильної діагностики та призначенні відповідного лікування для усунення причини хвороби.

Іноді потрібне оперативне втручання.

Записатися на прийом до лікарів-урологів Центру прогресивної медицини «АВІЦЕННА МЕД» можна за телефонами.

Читайте також